Jdi na obsah Jdi na menu
 


Po zimě jsme nadrženě sedli na motorku, kdykoliv to šlo. Stala se ze mne protivná baba, která, když nemůže svůj zadek trošku provětrat na zadním kole Mazlíka, odnese to celá rodina :-)) Zas tak moc je nelitujte - oni si to občas zaslouží :-))

 

Morava je krásná zem. Srdce i oko každého se dojme, když projíždíte jakýmkoliv směrem a kamkoliv. Třeba na jih směrem na Mikulov kemp Merkur u Pasohlávek. Recenze říkají, že není moc vhodný. Mně se v něm líbilo. Rušení nočního klidu ?? No a ?? Když je diskotéka nebo hudební akce, musí se s tím počítat - a mezi námi - spát můžu celou zimu doma. Ale pokud si tohle chcete užít a vyspat se, není problém. Lze se ubytovat v Mušově - v areálu kempu na konci. Tam Vás nikdo rušit nebude. Stejné ceny, na recepci nahlásíte, že chcete rozbít přístřešek v Mušově, projedete kempem a hotovo :-))Každý večer letní kino promítá jiný film - pro ubytované zdarma. Jen musíte přijít dřív, ať chytnete místo v hledišti. Pokud tam budete bydlet týden a každé jídlo se rozhodnete jíst v jiném zařízení, asi to nestihnete. Výběr restaurací, stánků a jiných občerstvení nemá chybu. Výlet lodí, půjčovna loděk, motorových člunů, šlapadel, tenis, ping-pong, paintball, kuželky, windsurfing včetně výuky.......nenašla jsem tady jedině bowling. Jo a netovou kavárnu taky najdete, aniž by jste museli opustit areál. Okolí ?? Mikulov, Rakousko, Slovensko...vezměte si repelent - nálety komárů jsou fakt síla. Obsluha v pohodě, nabídka jídel velmi pestrá, cenově bych řekla ještě v normálu. Sprchy na automat, WC čisté. Sem bych se vrátila KDYKOLIV znovu !!!

http://www.pasohlavky.cz

Na jižní Moravě ještě zůstaneme. Kemp Lučina u Tvarožné Lhoty. U dědinky v lese vedle minipřehrady se nachází pohodový kemp. Restaurace výběr jídel moc nenabízí, ale každý den jiné menu. Pivo dobré, kemp klidný. Ceny fajne, obsluha super. A okolí ?? Pohádkové !! Motorkové vyjížďky jsou krásným zážitkem. Spali jsme v chatce. 4-lůžkové, ale neobsazená lůžka po nás nikdo doplatit nechtěl. U přehrady - fakt mini - super restaurace. Grilované kolínko s pivkem k nezaplacení !! Sprchy fajn, WC taky. Jela bych sem znova ?? URČITĚ !! PS: už jsme se tam vrátili - prostě nás to tam táhlo znova :-)

Výlety jsou tady kráááásnééé. 15 minut pěšky od kempu najdete rozhlednu. Není vysoká - asi 140 schodů, ovšem výhled z ní je k nezaplacení. A hned vedle je salaš. Čistě přírodní chod. Žádná elektrika, ani teplá voda. Co je to plyn taky neví.....ale je to pro lidi, kteří tam žijí koníček a možná i poslání pro život. Můžete tam koupit i kozí sýr - mně reda nechutnal, ale možná jsem zmlsaná :-)) 

A větrný mlýn v Kuželově za shlédnutí stojí taky. Fakt nekecám !!!!

http://atc.lucina.sweb.cz

Aby toho nebylo málo, rozhodli jsme se víkend strávit i jinde. Zvolili jsme Vysočinu, kemp Moře u rybníka Řeka. U Krucemburku a 10 km od Žďáru nad Sázavou. Spaní v kajutách nemělo chybu. Povlečené voňavé postele a jeden stolek. Kajuta prostě :-) Restaurace sice jen jedna, ale za to uprostřed rozdělená na nekuřáckou a kuřáckou část. Obsluhovacím prostorem vyřešeno tak, že nekuřáci mají opravdu pokoj - nebo naopak, kuřáci se nemusí žinýrovat, jak je komu libo. Holky obsluhující moc hodné a jídlo ??Mňam !! Rakvička se šlehačkou nebo se šlehačkou a nebožtíkem je vynikající !! Poprvé jsem ochutnala i bramborák s brusinkami - olizovala jsem se až za ušima :-)) Kemp je uzpůsoben hlavně dětem, ale my stejně všude jen přespáváme a přes den cestujeme. Zde - Ležáky, jímá nás tichá úcta, Chrudim, moc pěkné město, Skanzen - sakra, já zapomněla, jak se jmenuje, rozhledna.....kdo chce, potěchu i relax si určitě najde.

http://www.morerybnikreka.cz

 

Nastával opět srpnový víkend. Okolo komína nás to fakt už neba :-(( Co budeme dělat?? Zbytečná otázka - já nesloužím, manžel je vždy pro a tak jen tak do vzduchu vyletí pojedeme do Náchoda. Na netu jsme našli kemp přímo ve městě a sbalení jsme vyráželi v sobotu. Potupně jsme se vrátili, aniž bychom pořádně vyjeli - ono lilooooooooooooo. Sakra. Tak jsme si uspořádali pyžamový de a v neděli hned v sedm už jsme opuštěli domov. Jeli jsme horem a kochali se. teda hlavně já, samozřejmě, línej ledviňák. Kemp jsme našli bez problémů a v něm super zašívárna. Sice bez restaurace, ale když jste prošli kempem a dírou v plotě a pak asi 10 minut lesem, vyšli jste na sídlišti a hned u hospody. Dobře tam vaří, fakt. A pivečko taky ujde. Sprchy tam jdou jen večer - myslím, že od 17 dfo 21, ale kecala bych, kdybych to potvrdila - přesně si to nepamatuju. Sorry. Ale za to nejsou na prachy - je to přímo v ceně ubytování. Klidně bych tam jela znova. A výlety ? Náchodský zámek - ach, ach.....když se vydáte do Babiččina údolí, máte výlet na celý den s krásnou a nenáročnou procházkou. Na parkovišti se můžete dát do řeči s vedoucím občerstvovacího stánku a neprohloupíte. Zjistíte, že babička byla pěkná megera - slovy jeho jako starousedlíka ( on to řekl drsněji )- a že vůbec nebydlela na Bělidle, ale přímo na zámku. A z místnůstky, kde bydlela se časem stala chladírna mléka :-)  Když pak pojedete domů, můžete to ve Skalici vzít na první křižovatce místo vlevo vpravo a pojedete kolem nádrže Rozkoš, budete mít na co vzpomínat ještě na podzim. Určitě tam pojedeme znova. Už kvůli levným cenám za ubytování v kempu:-)

http://www.autokempnachod.cz/